ŠIRVYNĖ 2024

Tradicinė poezijos, dainų ir artumos šventė ŠIRVYNĖ – BALTI KELIAI KAIP DROBĖS

Rugpjūčio 3 d., 12 valandą, visi meno ir kultūros mylėtojai kviečiami į ypatingą renginį – poezijos, dainų ir artumos šventę „ŠIRVYNĖ“, kuri vyks Degučių kaime, Pauliaus Širvio tėviškėje.

Šventės programa:

Balti keliai kaip drobės: Pauliaus Širvio gyvenimo ir kūrybos kelias

  • Poezijos ir muzikos valanda: Kauno muzikos ansamblis AINIAI (profesionalūs muzikantai ir solistai, muzika: Giedrius Kuprevičius ir Martynas Bialobžeskis) ir P. Širvio eiles skaitantis Eligijus Daugnora.
  • Pradžios ir sveikinimo žodžiai, šventės himnas: oficiali šventės pradžia.

Teminė programa „Balti keliai kaip drobės“

  • Muzikinė programa: Rokiškio kultūros centro rajono padalinio Aleksandravėlėje kapela PILENĖ (vadovė Jurgita Raugienė) ir kultūros darbuotoja Vita Jonėnienė.
  • Poezija, romansas ir autorinės dainos: Gitana ir Giedrius Morkiai (Šiauliai), Zarasų kultūros centro Avilių liaudiškos muzikos studija AVILIJA (vadovė Danutė Alaunienė), dainų autorius ir atlikėjas Kęstutis Bastys (Jurbarkas), skaitovas Robertas Šarknickas (Vilnius), dainų autorius ir atlikėjas Rimas Liorančas (Tauragė). Lietuvos poetai ir literatai skaitys savo kūrybą.

Liaudiškos ir pramoginės dainos, žaidimai ir šokiai

  • Širvių sodybos simbolinis paženklinimas.
  • Konkursas-žaidimas: dalyvauja Zarasų kultūros centro Salako tradicinė kaimo kapela (vadovė Danguolė Kisielienė) ir Avilių liaudiškos muzikos studija AVILIJA.

Bendrystė

  • Paveikslo „Balti keliai kaip drobės“ tapymas.
  • Pasivaišinimas: žuviene ir žolelių arbata.

Šventės kodas – balti/drobiniai akcentai. Organizatoriai pageidauja, kad kiekvienas dalyvis atsineštų norimo (pakeliamo) dydžio akmenuką, kuris gali būti su užrašu (vardu, pavarde ir pan.), ir simboliškai paženklintų buvusią Širvių sodybos vietą.

Ši šventė – tai ne tik galimybė prisiminti ir pagerbti Pauliaus Širvio kūrybą bei gyvenimą, bet ir susiburti draugėn, pasidalinti džiaugsmu ir meno grožiu su bendraminčiais. Kviečiame visus prisijungti ir kartu patirti šį ypatingą renginį!

Pradžia: 2024-08-03 12:00:00
Pabaiga:

Vieta: Degučių II kaimas, Obeliai, Lietuva

Parengta remiantis Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos informacija.

Pasidalink šiuo turiniu