8 METŲ LAIKAI | XVII Rokiškio klasikinės muzikos festivalis

8 metų laikai

Liepos 12 d., penktadienis, 20:30 val.

Rokiškio krašto muziejus

Kamerinis orkestras KREMERATA LITUANICA

Džeraldas BIDVA, smuikas

Dalia DĖDINSKAITĖ, smuikas

Justina ZAJANČAUSKAITĖ, smuikas

PROGRAMOJE: A. Vivaldi Keturi koncertai smuikui ir styginių orkestrui „Metų laikai”

A. Piazzolla „Metų laikai Buenos Airėse“

Įėjimas nemokamas

Pasaulinio lygio orkestras KREMERATA LITUANICA ir talentingi solistai smuikininkai Džeraldas Bidva, Dalia Dėdinskaitė ir Justina Zajančauskaitė atliks mylimą Antonio Vivaldi ir Astor Piazzollos „METŲ LAIKŲ“ programą. Koncertas Rokiškio dvaro parke suteiks nepakartojamą baroko ir tango muzikos patirtį.

Orkestras „Kremerata Baltica“, įkurtas 1997 metais garsaus smuikininko Gidono Kremerio, yra pelnęs „Grammy“ apdovanojimus ir laikomas vienu iškiliausių Europos ansamblių. Nuo savo įkūrimo jis koncertavo daugiau nei 50 šalių, 600 miestų, surengdamas virš 1000 koncertų. „Kremerata Baltica“ žymi Kremerio meninę patirtį ir prisideda prie Baltijos šalių muzikinio gyvenimo. „Kremerata Lituanica“ yra „Kremerata Baltica“ lietuviška dalis. Tai 9 muzikantų ansamblis, kuris kuria originalias programas ir koncertuoja nuo pandemijos laikotarpio. Jie dažnai atlieka tarptautinius koncertus bei bendradarbiauja su jaunais lietuvių kompozitoriais, išsiskirdami meistrišku įgūdžiu ir konceptualiomis programomis.

Džeraldas Bidva yra ilgametis „Kremerata Baltica“ koncertmeisteris, žinomas dėl meistriškumo ir gebėjimo vedant orkestrą grojant solo. Jis yra įrašęs daugiau nei 20 kompaktinių plokštelių, pelnius pripažinimą visame pasaulyje. Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Paryžiaus konservatorijos absolventas, Bidva yra geidžiamas solistas prestižiniuose festivaliuose.

Dalia Dėdinskaitė yra viena ryškiausių Lietuvos smuikininkių, tarptautinių konkursų laureatė. Ji yra Vienos muzikos universiteto asistente ir buvusi Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pirmoji koncertmeisterė. Dalia yra koncertavusi daugelyje Europos šalių ir prestižiniuose festivaliuose.
www.dalia-dedinskaite.com

Justina Zajančauskaitė jau 17 metų gyvena Prancūzijoje, nuolat palaiko ryšį su Lietuva ir jos menininkais. Nacionalinei M. K. Čiurlionio menų mokyklai baigusi, Justina tęsė mokslus Paryžiaus konservatorijoje ir dalyvavo daugelyje tarptautinių konkursų bei festivalių. Ji nėra vien kamerinės muzikos entuziastė – ji nuolat koncertuoja ir rengia naujas programas su įvairiais ansambliais. Nuo 2020 m. Justina yra Paryžiaus „Orchestre National d’ile de France” narė.

Pradžia: 2024-07-12 20:30:00
Pabaiga:

Vieta: Rokiškio krašto muziejus

Parengta remiantis Rokiškio krašto muziejaus informacija.

Pasidalink šiuo turiniu