Atšalus orams savivaldybės atnaujina šildymo sezoną

Atšalus orams didelė dalis šalies savivaldybių atnaujina šildymo sezoną arba jį tęsia. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius sako, kad šildymo nereikėjo nutraukti balandžio pradžioje atšilus orams.
„Dauguma (savivaldybių – BNS) atnaujino šildymą arba atidėjo jo pabaigą, arba atšaukė merų nutarimus, nes dabar temperatūra labai nukrito, matote, kas darosi už lango. (…) Netgi Alytus, Marijampolė buvo paskelbę ir atšaukė, visa eilė mažesnių savivaldybių – Rokiškis, Kupiškis, Kėdainiai“, – BNS pirmadienį sakė V. Lukoševičius.
Pasak jo, iš didžiųjų miestų, šildymo sezono kol kas neatnaujina tik Vilnius. Tačiau sostinės savivaldybė kiek vėliau pranešė taip pat vėl tieksiant šildymą.
V. Lukoševičius pabrėžė, kad šildymo sezono atnaujinimas reiškia papildomas išlaidas, todėl, anot jo, sostinės savivaldybė nutraukusi šildymą taip anksti padarė klaidą.
„Šiemet jie (Vilniaus savivaldybė – BNS) tikrai paskubėjo, ilgalaikė prognozė rodė, kad temperatūros kris. Ir nežinau, kokiais ten sumetimais tą padarė, skirtingai negu kiti didieji miestai, kurie neskelbė šildymo sezono pabaigos, tiesiog jį tęsė toliau, žinodami, kad ten didelių išlaidų nėra“, – sakė V. Lukoševičius.
„Tas junginėjimas yra beprasmis ir papildomos išlaidos, nes tokie kaip „Mano būstas“ ir panašūs, jie turi siųsti savo darbuotojus į šilumos punktus, užsukti sklendes, atjungti šildymo sistemą ir dabar reikia vėl įjungti“, – teigė asociacijos vadovas.
V. Lukoševičiaus nuomone, apskritai nereikėtų skelbti šildymo sezono pradžios ir pabaigos – automatizuoti prietaisai matuoja lauko ir vidaus temperatūrą ir šildo tiek, kiek reikia.
„Dabar, kai šildymas pats reguliuojasi, tokių šildymo sezonų skelbti nereikia“, – pabrėžė V. Lukoševičius.
Vilniuje ir Alytuje šildymas išjungtas antrą balandžio savaitę, tuo metu Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje jis nebuvo nutrauktas.
Šildymo sezoną savivaldybės gali baigti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra aukštesnė nei 10 laipsnių.

Parengta remiantis: LRT.lt

Pasidalink šiuo turiniu