Dramos šokio spektaklis MINDAUGAS

Baltijos baleto teatras (BBT – nuo 2009 m.) – naujas ir unikalus produktas Lietuvos šokio scenoje. Tai jauna, ambicinga ir talentinga komanda, sudaryta iš jaunų menininkų, studijavusių užsienyje, tačiau norinčių dirbti ir kurti gimtojoje šalyje.

Dramos šokio spektaklis „Mindaugas“ pagal J. Marcinkevičiaus poemą

Režisierė ir choreografė Marija Simona Smolskienė Autorius Justinas Marcinkevičius Kompozitoriai Mykolas Natalevičius, Francis Poulenc Video projekcijų autorius Rimas Sakalauskas Scenografas ir kostiumų autorius Erlandas Smolskas Apšvietimo autorius Mantas Bartusevičius

Atlikėjai: Šarūnas Datenis, Aleksandra Metalnikova, Mindaugas Ancevičius, Martynas Vaidotas, Mantas Barvičius, Igoris Abramovičius, Telman Ragimov, Aleksandras Kleinas, Karolis Legenis, Pijus Ožalas, Jonas Kertenis, Svajūnas Valiūnas, Danielius Voinovas.

Mindaugo asmenybę, valdovo vaizdinį ir valstybės pamatų kūrimo istoriją atskleidžia jaunos kartos režisierės Marijos Simonos Šimulynaitės suburta komanda iš visos Lietuvos, savaip interpretuojanti klasika tapusį J. Marcinkevičiaus kūrinį. Naujajame „Mindaugas“ pastatyme susipina baletas, vizualios projekcijos, įspūdingas apšvietimas ir specialiai šiam pastatymui kurta muzika.

Žiūrovai išvys kūrinį, kurio tematika aktuali ir šiomis dienomis. „Spektaklis byloja apie mūsų laikų aktualijas. Dabar mes, kaip XIII amžiaus lietuviai, išsiskaldę po savo pilaites, žemeles, nedrįstame jungtis, vienytis. Nors ir baisiais būdais, bet Mindaugas mėgino visą Lietuvą sujungti. Ar jam pavyko? Manau, kad taip. Kronikose daug kur rašoma, kad lietuviai – be galo kantri, stipri, galinga ir kovinga tauta. Noriu, kad šis spektaklis įkvėptų „instagramerių“ ir „tiktokininkų” kartą būti ryžtingesnę, ne paliegusią. Noriu, kad vienytumės ir kovotume už Lietuvą – tokią, kokią norėjo matyti Mindaugas, kokią norime ją matyti mes dabar bei mūsų vaikų ateityje“, – sako spektaklio režisierė.

𝐏𝐨 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐤𝐥𝐢𝐨 𝐛𝐮𝐬 𝐠𝐢𝐞𝐝𝐚𝐦𝐚𝐬 𝐋𝐢𝐞𝐭𝐮𝐯𝐨𝐬 𝐡𝐢𝐦𝐧𝐚𝐬

Renginys NEMOKAMAS

Pradžia: 2024-07-06 18:30:00
Pabaiga: 2024-07-06 21:10:00

Vieta: Sąjūdžio a. 2, LT-42136 Rokiskis, Lithuania

Parengta remiantis Rokiškio Kultūros Centro informacija.

Pasidalink šiuo turiniu