Kai Atgyja Lėlės: Aukštaitijos regiono Lėlių Teatrų Festivalis

Kiekvienais metais Rokiškio kultūros centre susirenka lėlių teatro mėgėjai, norėdami patirti unikalią ir kūrybingą meno formą – lėlių teatrą. 2024 m. birželio 6 d. vyks XXVIII Aukštaitijos regiono Lėlių Teatrų Festivalis „Kai Atgyja Lėlės“, kuriame dalyvaus geriausi šio meno meistrai iš viso regiono. Šis renginys ne tik parodys naujausius ir kūrybingiausius pasirodymus, bet ir skatins kultūrinę bei edukacinę veiklą tarp vaikų ir suaugusiųjų.

Festivalio programos pristatymas

9:00 val. – Festivalio Atidarymas
Festivalio pradžia sužadins visų dalyvių ir žiūrovų entuziazmą. Atidarymo ceremonija taps puikia įžanga į dienos renginius.

9:15 val. – Spektaklis „BAUBAS“
Rokiškio Juozuo Keliuočio viešosios bibliotekos lėlių teatro „Padaužiukai“ vaidinimas „BAUBAS“ pagal Juratės Januškėvičiūtės pjesę, režisierė Nadiežda Ivanova. Tai pasakojimas apie vaiko baimę ir jos įveikimą.

10:00 val. – Spektaklis „PASKA APĖ JONĄ“
Šiaulių Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos Gruzdžių Augusto Griciaus padalinio lėlių teatro „Stebuklingas Lagaminas“ spektaklis „PASKA APĖ JONĄ“ pagal Juozapo Stonkevičiaus Gruzdžių krašte užrašytą pasaką, režisierė Jurgita Jasiškytė. Tai pasakojimas apie berniuką, ieškantį savo vietos pasaulyje.

10:40 val. – Edukacinė Programa „PIRŠTUKINĖS LĖLĖS“
Programa su „IN and Co“ kūrėjomis, kurios supažindins vaikus ir suaugusius su lėlių teatro technikomis bei leis patiems sukurti savo mažas lėles.

11:00 val. – Spektaklis „YPATINGAS BERNIUKAS NUKAS“
Ukmergės VI „Katino Murklio“ teatras pristato spektaklį pagal A. Baranauskaitės ir L. Itagaki knygą „Nukas“, režisierė Skaistė Vasiliauskaitė-Dančenkovienė. Tai pasakojimas apie ypatingą berniuką ir jo neįprastus nuotykius.

11:40 val. – Spektaklis „VARGŠAS IR BESOTIS“
Rokiškio kultūros centro Priemiesčio padalinio Bajoruose lėlių teatro „Čiž“ spektaklis „VARGŠAS IR BESOTIS“ pagal Vydūno ir liaudies pasakas, režisierė Nijolė Čiūnienė. Tai pasakojimas apie gerumą ir godumą.

12:10 val. – Kūrinių Darbų Paroda-Konkursas „RO-kiškio nuotykiai bibliotekoje“
Dalyviai parodys savo kūrybinius darbus ir bus apdovanoti už geriausius pasirodymus. Tai skatins kūrybiškumą ir dalyvių saviraišką.

12:20 val. – Spektaklis „GAIDELIS – SAULĖS VALDOVAS“
Kauno VŠĮ „Loretos studija“ ir „Nykštuko“ lėlių teatras pristato M. Pavliko pasakos motyvais paremtą spektaklį, režisierius Darius Armanavičius. Tai spalvingas ir nuotaikingas pasakojimas apie drąsą ir draugystę.

Lėlių teatras kaip kultūrinės edukacijos forma

Lėlių teatras yra puikus būdas ugdyti vaikų kūrybiškumą ir vaizduotę. Per pasakų ir istorijų inscenizacijas vaikai gali mokytis moralinių vertybių, socialinių įgūdžių ir kultūrinio paveldo.

Bendruomenės Stiprinimas Per Kultūrą
Festivalis „Kai Atgyja Lėlės“ ne tik suteikia galimybę vaikams ir suaugusiems mėgautis meno pasirodymais, bet ir skatina bendruomenės susitelkimą. Šis renginys pritraukia žmones iš įvairių vietovių, kurie dalijasi savo kultūrinėmis patirtimis ir idėjomis.

Dalyvavimas ir Bendradarbiavimas
Festivalyje dalyvauja įvairių miestų ir miestelių lėlių teatrai, kurie bendradarbiauja ir keičiasi patirtimi. Tai skatina profesionalumo augimą ir naujų kūrybinių idėjų atsiradimą lėlių teatre.

DUK

Kas gali dalyvauti festivalyje?
Festivalyje gali dalyvauti visi norintys, nepriklausomai nuo amžiaus ar patirties. Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina registracija edukacinėms programoms ir spektakliams.

Kaip galima registruotis į renginį?
Registruotis galima telefonu +370 458 52793 arba atvykus į Rokiškio kultūros centrą.

Ar bus galimybė įsigyti bilietus į atskirus spektaklius?
Visi festivalio renginiai yra nemokami, todėl bilietai nėra parduodami. Tačiau vietų skaičius yra ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.

Ar festivalis tinkamas vaikams?
Taip, festivalis yra orientuotas į vaikus ir šeimas, todėl visi spektakliai ir edukacinės programos yra pritaikytos jauniesiems žiūrovams.

Kokios veiklos bus vykdomos edukacinėje programoje?
Edukacinėje programoje bus pristatomos lėlių teatro kūrimo technikos, lėlių gamyba, ir dalyviai turės galimybę patys kurti ir vaidinti su savo pagamintomis lėlėmis.

Ar bus galimybė dalyvauti nuotoliniu būdu?
Šiuo metu renginys yra planuojamas kaip gyvas, tačiau organizatoriai svarsto galimybę transliuoti kai kuriuos spektaklius internete.

XXVIII Aukštaitijos regiono Lėlių Teatrų Festivalis „Kai Atgyja Lėlės“ yra puiki proga visiems lėlių teatro mėgėjams susiburti ir pasidalinti savo aistra šiai unikalios meno formos. Kviečiame visus dalyvauti ir patirti šį kūrybingą bei edukacinį renginį Rokiškio kultūros centre. Susitikime birželio 6 d. ir atraskime lėlių teatro magiją kartu!

Pasidalink šiuo turiniu