KŪRĖJAS IR MIESTAS | XVII Rokiškio klasikinės muzikos festivalis

Lietuvos nacionalinio muziejaus parodos „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“ atidarymas
Parodos partneris – Rokiškio krašto muziejus

Paroda veiks liepos 10 – rugpjūčio 25 dienomis

Parodos kuratoriai: Lietuvos nacionalinio muziejaus Ikonografijos rinkinių skyriaus vyresnioji muziejininkė Vitalija Jočytė ir Priešistorinės archeologijos rinkinių skyriaus vyresnysis muziejininkas Gytis Grižas.

Jo nuotraukos yra tokia pat paslaptis kaip ir jų autorius. Tarpukario Kaunas prieš jo fotoobjektyvą atsiskleidė visai kitomis spalvomis – senovinis, medinis, besivystantis, kasdienis ir ikimodernistinis. Visai kitoks, negu mes jį pažįstame.
Antanas Ingelevičius (1892–1947?) – kūrėjas, kuriam buvo atseikėta talento, bet pagailėta šlovės. Šiandien ši duoklė jam atiduodama parodoje „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“. Parodos kuratoriai įsitikinę, kad šis žmogus-slėpinys ir jo fotografijų archyvas bus įrašyti į Lietuvos fotografijos istoriją.
Parodoje iš fotografijų brėžiamas nepažinaus, kaip ir pats Antanas, Kauno vizualinis žemėlapis. Šis žemėlapis gyvas – jį sudaro ne tik gatvės, pastatai, upės, kalnai, bet ir žmonės. Paroda pasakoja apie miestą ir jo kūrėjus: patį fotografą ir visus tuos, kurie pateko į jo fotoobjektyvą – gatvių darbininkus, skalbėjas, laikraščių ir turgaus pardavėjus, dailininkus, rašytojus, aktorius. Fotografijos saugo šių „miesto kūrėjų“ buitį, kasdienes nuotaikas, vietos atmintį.
2022 m. Kaunui švenčiant Europos kultūros sostinės metus, paroda „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“ tapo kultūros sostinės programos dalimi. Lietuvos nacionalinis muziejus A. Ingelevičiaus kūrybą dedikavo kaip šventinių metų dovaną Kaunui. Šiais metais ši paroda atkeliauja į Rokiškio krašto muziejų ir bus XVII „Rokiškio klasikinės muzikos festivalio“ programos dalis.

Organizatoriai: Lietuvos nacionalinis muziejus, Rokiškio krašto muziejus, asociacija „Freskos“

Pradžia: 2024-07-10 10:00:00
Pabaiga: 2024-07-10 18:00:00

Vieta: Rokiškio krašto muziejus

Parengta remiantis Rokiškio krašto muziejaus informacija.

Pasidalink šiuo turiniu