Papildyta

Rokiškėnai Baltijos kelyje: Susikibę vėl pajuskime rankų šilumą!

2nauj.
Naujinti automatiškai
3 weeks ago2024-08-30 11:18

Darius Baltakys: Laisvi, nes vieningi!

Baltijos keliui – 35, su grupe Kvadratas – Kelias Nakty

📅 2024 m. rugpjūčio 23 d.

🕒 Pradžia: 19:00 val.

📍 Vieta: Automagistralės Vilnius–Panevėžys 115 kilometre, Rokiškėnų stovėjimo vieta

Kviečiame visus prisijungti prie išskirtinės Istorinės atminties valandos, skirtos Baltijos keliui paminėti. BALTILOS 35 renginio metu susikibę rankomis vėl pajusime vienybės ir laisvės dvasią.

Programa:

  • 16:00 val. – Išvykimas nuo Rokiškio rajono savivaldybės asmeniniu transportu
  • 19:00 val. – Istorinės atminties valanda
  • Vėliavos pakėlimas
  • Prisiminimai apie Baltijos kelią
  • Paroda „Rokiškėnai Baltijos kelyje”
  • Suneštinis piknikas
  • Atgimimo laikų melodijos

Tel. pasiteirauti: +370 686 13741

Nepamirškite atsivežti vėliavas ir suneštinių vaišių!

Būkime kartu, prisiminkime ir švęskime mūsų laisvę bei vienybę!

4 weeks ago2024-08-23 10:39

Baltijos kelio 35-metis: prisiminkime mūsų vienybės ir kovos už nepriklausomybę istoriją

Prieš 35 metus, 1989 m. rugpjūčio 23 d., Baltijos šalys – Lietuva, Latvija ir Estija – išgyveno istorinį momentą, kai jų gyventojai susivienijo į vieną didžiulę žmonių grandinę, simboliškai atskiriančią šias valstybes nuo Sovietų Sąjungos. Šis unikalus įvykis, žinomas kaip Baltijos kelias, tapo išskirtiniu taikaus pasipriešinimo simboliu, kurį iki šiol su pasididžiavimu prisimename.

Molotovo-Ribentropo paktas ir jo pasekmės Baltijos šalims

Baltijos kelio ištakos slypi Molotovo-Ribentropo pakte, slaptame 1939 m. rugpjūčio 23 d. sudarytame Vokietijos ir Sovietų Sąjungos susitarime, kuriuo buvo pasidalinta Rytų Europa. Šis paktas lėmė, kad 1940 m. Sovietų Sąjunga okupavo Baltijos šalis, nepaisant to, kad šios valstybės niekada savanoriškai nesutiko tapti TSRS dalimi. Sovietų Sąjunga oficialiai neigė šio pakto egzistavimą, tačiau Baltijos šalys nuolat reikalavo, kad jis būtų viešai pripažintas ir okupacija nutraukta.

Baltijos kelias – vienybės ir taikaus pasipriešinimo simbolis

1989 m. rugpjūčio 23 d., minint Molotovo-Ribentropo pakto 50-ąsias metines, lietuviai, latviai ir estai susibūrė į Baltijos kelią – žmonių grandinę, kuri tęsėsi nuo Talino iki Vilniaus, apimdama Rygą. Apie du milijonai žmonių susikibo rankomis, parodydami savo norą atkurti nepriklausomybę ir atsiriboti nuo Sovietų Sąjungos. Šis simbolinis aktas buvo svarbi žinia visam pasauliui apie Baltijos šalių gyventojų ryžtą siekti laisvės taikiomis priemonėmis.

Baltijos kelio įtaka ir pasiekimai

Nors Sovietų Sąjunga nenorėjo lengvai pripažinti šio pasipriešinimo, Baltijos kelias neliko nepastebėtas tarptautinėje arenoje. 1989 m. JAV Senatas priėmė rezoliuciją, smerkiančią Molotovo-Ribentropo paktą ir jo padarinius, o vėliau buvo pripažinta, kad šio pakto protokolai teisiškai nepagrįsti ir negaliojantys. Šie tarptautiniai veiksmai buvo reikšmingas žingsnis link Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimo, kurią Lietuva iškovojo jau 1990 m. kovo 11 d.

Baltijos kelio atminimas ir svarba šiandien

Baltijos kelias tapo ne tik Baltijos šalių, bet ir pasaulinės taikaus pasipriešinimo istorijos simboliu. Jis parodė, kad net ir mažos tautos, susivienijusios, gali taikiai ir drąsiai kovoti už savo laisvę. 2009 m. ši istorinis įvykis buvo įtrauktas į UNESCO „Pasaulio atminties“ sąrašą, o Baltijos kelias buvo pripažintas kaip viena ilgiausių žmonių grandinių istorijoje.

Baltijos kelio 35-mečio minėjimas Rokiškyje

Šiais metais, rugpjūčio 23 d., minint Baltijos kelio 35-metį, Rokiškyje vyks ypatingas renginys, skirtas pagerbti šią istorinę datą. Renginio dalyviai susirinks Rokiškėnų stovėjimo vietoje, esančioje automagistralės Vilnius–Panevėžys 115 kilometre, kur kartu su visos Lietuvos žmonėmis prisimins šią reikšmingą akimirką. Programoje bus iškeltos vėliavos, dalinamasi prisiminimais apie Baltijos kelią, vyks paroda „Rokiškėnai Baltijos kelyje“, ir bus rengiamas suneštinis piknikas, kurio metu skambės atgimimo laikų melodijos.

Baltijos kelias: laisvės simbolis ir jo atgarsiai šiandien

Rokiškio krašto gyventojai aktyviai dalyvavo Baltijos kelyje, prisidėdami prie nepriklausomybės siekio ir tautinio atgimimo. Jie ne tik susijungė į žmonių grandinę, bet ir vykdė tyrimus bei ekspedicijas, siekdami įamžinti krašto indėlį į laisvės kovą. Šios iniciatyvos padėjo išsaugoti vertingą istoriją ateities kartoms. Baltijos kelias išlieka gyvas simbolis, primenantis apie žmonių vienybę, tikėjimą laisve ir ryžtą kovoti už nepriklausomybę. Minėdami 35-metį, atgaiviname šią svarbią tautos dvasios išraišką.

Pasidalink šiuo turiniu