Rokiškio rajono savivaldybėje plečiama augalinės kilmės maisto atliekų surinkimo paslauga

rekordinį moliūgų derlių užauginę rokiškėnai jais išpuošė sodybą ir dalijasi gardžios moliūgienės receptu

Rokiškio rajono savivaldybėje plečiama augalinės kilmės maisto atliekų surinkimo paslauga – Rokiškio m. daugiabučių namų gyventojams bus nemokamai išdalinti  kibirėliai augalinės kilmės maisto atliekoms, bei konteinerių ir kibirėlių augalinės kilmės maisto atliekoms komplektai individualių namų gyventojams Rokiškio mieste, Parokiškės k., Kavoliškio k. ir Bajorų k. (Rokiškio kaimiškoji sen.).

Š. m. spalio-lapkričio mėn. 7 litrų talpos kibirėliai augalinės kilmės maisto atliekoms bus išdalinti Rokiškio m. daugiabučių namų gyventojams, kurie naudojasi konteinerių aikštelėse esančiais bendro naudojimo konteineriais.

Daugiabučių namų gyventojai kibirėlius galės pradėti naudoti iškart juos gavę.  Kibirėliuose sukauptas augalinės kilmės maisto atliekas reikia išmesti į bendro naudojimo augalinės kilmės maisto atliekoms skirtus bei atitinkamai pažymėtus konteinerius, esančius visose atliekų surinkimo konteinerių aikštelėse. Pasvalio rajono savivaldybės teritorijoje maisto atliekoms surinkti skirtų Bendro naudojimo konteinerių prie daugiabučių gyvenamųjų namų esančiose konteinerių aikštelėse yra 64. Plečiant atskirą maisto atliekų surinkimo infrastruktūrą, kai kuriose atliekų surinkimo konteinerių aikštelėse  bus mažinimas bendro naudojimo mišrių komunalinių atliekų konteinerių skaičius. Jų vietoje stovės maisto atliekų surinkimo konteineriai.

Rokiškio m. gyvenamųjų namų valdoms 120 l individualūs augalinės kilmės maisto atliekų konteineriai su kibirėliais bus pristatyti per š. m. spalio-gruodžio mėn.

Kartu su konteineriais ir kibirėliais gyventojams bus įteiktos ir augalinės kilmės maisto atliekų rūšiavimo atmintinės, kuriose bus pateikta informacija, kokias atliekas galima mesti į šias priemones. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad augalinės kilmės maisto konteineryje ir kibirėlyje esantis filtras yra keičiamas. Keisti filtrus rekomenduojama bent du kartus per metus. Ant konteinerio ir kibirėlio dangčių įrengti filtrai užtikrina oro cirkuliaciją, mažina nemalonius kvapus. Į kibirėlį rekomenduojama įdėti maišelį (geriausia, kad tai būtų kompostuojamas ir biologiškai suyrantis). Maisto atliekas, surinktas maišeliuose yra patogiau išmesti į konteinerį.   Maišelius su maisto atliekomis prieš išmetant patartina sandariai užrišti.

Naujus individualaus naudojimo konteinerius gavusių gyventojų prašome pradėti kaupti augalinės kilmės atliekas konteineriuose tik tuomet, kai bus paviešinti augalinės kilmės maisto atliekų surinkimo grafikai individualių valdų gyventojams. Konteineriai dalinami iš anksto, kad gyventojai galėtų naudotis augalinės kilmės maisto atliekų surinkimu iš karto, kai tik pagal viešai paskelbtus grafikus bus pradėta vykdyti šių atliekų surinkimo paslauga.

Gyventojai, rūšiuojantys maisto atliekas, ne tik prisideda prie švaresnės aplinkos kūrimo, tačiau išmeta daug mažiau maisto produktų ir ženkliai sumažina mišrių komunalinių atliekų  kiekį. Atskirai surinktos augalinės kilmės atliekos nepatenka į sąvartyną. Iš šių atliekų gaminamas aukštos kokybės vertinga dirvožemiui trąša – kompostas.

Į augalinės kilmės maisto atliekų konteinerius galima mesti: vaisių ir daržovių likučius, pasenusios duonos gaminius, sulčių išspaudas, pasenusius prieskonius,  kavos tirščius ir jų filtrus, arbatos tirščius ir pakelius, kambarinius augalus, lupenas, žieves, naudojimui netinkamus maisto produktus, kambarinius augalus ir jų dalis, piktžoles, kitas sodo ir daržo atliekas, susmulkintas medžių šakas, popierinius rankšluosčius, servetėles, popierinę arba bio-plastikinę kompostuojamą maisto pakuotę.

Šaltinis: rokiskis.lt

Pasidalink šiuo turiniu