SKAMBANTI ISTORIJA | Paroda

Rokiškio krašto muziejaus parodoje „Skambanti istorija“ pristatoma UNESCO pripažinta Lietuvos dainų ir šokių švenčių tradicija. Ši tradicija, minint 2024 m. dainų šventės šimtmetį, yra svarbus Lietuvos kultūros simbolis. Parodoje eksponuojamos muziejinės vertybės, kurios atspindi muzikos temą, nuo muzikos instrumentų iki afišų, fotografijų ir skulptūrų.

Rokiškis, su savo giliomis muzikinėmis tradicijomis, gavo daug garbės išsilaikęs muzikos aido kultūrą per daugelį metų. Įvairios muzikinės veiklos centru tapo Grafų Tyzenhauzų įkurtas muzikos mokyklos, kuri išrugo daug talentingų vargonininkų, kaip, pavyzdžiui, Matas Milaknis. Rokiškio bažnyčios ir gimnazijos chorai dalyvavo pirmosioje Lietuvos dainų šventėje Kaune 1924 m. bei kitose renginiuose.

Įdomu tai, kad kiekvienas kaimas garbino turėti orkestrą savo bendruomenėje. Muzikinę veiklą skleidė ne tik mokyklose, bet ir bažnyčiose bei visuomenės organizacijose, o kultūrinis gyvenimas krašte nebuvo susilpnėjęs nei po pirmųjų dainų švenčių. Įvairūs chorai ir kolektyvai dalyvavo tradicinėse dainų šventėse, skatindami bei puoselėdami muzikinę kultūrą regione.

Paroda „Skambanti istorija“ Rokiškio krašto muziejuje atskleidžia įdomią muzikinę kultūros dalį ir ragina prisiminti Lietuvos dainų švenčių ilgalaikę istoriją bei reikšmę regioniniam muzikiniam palikimui.

Pradžia: 2024-05-28 10:00:00
Pabaiga: 2024-05-28 18:00:00

Vieta: Tyzenhauzų 5, LT-42115 Rokiskis, Lithuania

Parengta remiantis Rokiškio krašto muziejaus informacija.

Pasidalink šiuo turiniu