Skip to content

Spalį šildymas gyventojams kainuos mažiau nei pernai

Šių metų spalio mėnesio mokėjimai Rokiškio gyventojams už centralizuotai tiekiamą šilumą 50 kv. m. ploto buto šildymui renovuotame name vidutiniškai sieks 16 eurų, senos statybos ir energetiškai neefektyviame – 28 eurus.

Kiek namo gyventojai mokės už spalio mėnesio šildymą priklausys ne tik nuo šilumos kainos, bet ir nuo namo energetinio efektyvumo, nuo kada buvo įjungtas šildymas namuose ir kiek šilumos buvo suvartota.

Šių metų spalį daugiabučiai gyvenamieji namai buvo pradėti šildyti nuo spalio 10 d., kai pernai šildymo sezono pradžia buvo paskelbta anksčiau, t.y. nuo spalio 3 d. Praėjusių metų spalio vidutinė lauko oro temperatūra sudarė 8,6°C šilumos, tačiau šių metų spalio antroji pusė buvo šaltesnė – vidutinė lauko oro temperatūra buvo 5,5°C šilumos. Nors vėsesni orai padidino šilumos suvartojimą, tačiau spalio mėnesio AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina 6,96 ct už kWh gyventojams, lyginant su 2022 metų spalio mėnesiu buvo net 37 proc. mažesnė. Būtent, pigesnė šiluma darė įtaką gyventojų mažesniems mokėjimams už būsto šildymą nei 2022 metų spalį.

Nerenovuotuose dugiabučiuose namuose, kurie ir šiuo metu nėra renovuoti, šilumos punktai yra senos konstrukcijos su elevatoriniais mazgais, be automatinių temperatūros reguliavimo prietaisų, 50 kv. metrų buto šildymui vidutiniškai suvartojo 395 kWh (7,90 kWh/vienam kv. metrui) šilumos. Išlaidos už šildymą tokio dydžio būstui vidutiniškai sudaro 27,50 Eur (0,55 Eur už vieną kv. metrą). Prieš metus už šildymą vidutiniškai buvo mokėta apie 42 Eur (0,84 Eur už vieną kv. metrą).

Naujuose, renovuotuose ar po 1993 metų pastatytuose daugiabučiuose namuose, 50 kv. metrų buto šildymui vidutiniškai reikėjo 230 kWh (4,60 kWh/vienam kv. m) šilumos. Už tokio dydžio buto šildymą gyventojai vidutiniškai mokės 16,00 Eur (0,32 Eur už vieną kv. metrą). Praėjusių metų spalį vidutiniškai mokėta apie 25 Eur (0,49 Eur už vieną kv. metrą).

Informacija vartotojui
2023 m. spalio mėnesį gyventojams nustatyta AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina 6,96 ct/kWh (be PVM) buvo viena iš mažesnių kainų tarp šilumos tiekimo įmonių ir užėmė 8-ą vietą nuo mažiausios šilumos kainos šalyje.
Informaciją apie vidutinius šilumos suvartojimus ir mokėjimus galite rasti AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje www.pe.lt, skyrelyje Gyventojams/„Šilumos suvartojimas daugiabučiuose namuose“.
Kiekvieno konkretaus namo faktiniai mokėjimai yra skirtingi. Juos pamatyti ir palyginti galite AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje www.pe.lt, skyrelyje Gyventojams/„Namo informacija“.
Prisijungus prie Klientų savitarnos portalo bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt galite peržiūrėti jums pateiktas sąskaitas už sunaudotą šilumą ir karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu ir deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.
AB „Panevėžio energija“ klientai dėl jiems iškilusių klausimų gali kreiptis į Klientų aptarnavimo tarnybą tel. 845 501050 arba el. paštu klientai@pe.lt.

Šaltinis: rokiskis.lt