Susitikime su Europos Tarybos generaline sekretore – dėmesys gegužę prasidėsiančio pirmininkavimo prioritetams

Gegužės 17-ąją prasidedančio Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybos (ET) Ministrų kabinetui prioritetai, kurių vienas svarbiausių – parama Ukrainai, pagrindiniai uždaviniai ir vieno svarbiausių renginių – aukšto lygio konferencijos dėl Europos socialinės chartijos – detalių aptarimas – apie tai kalbėta socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės susitikime su į Vilnių atvykusia ET generaline sekretore Marija Pejčinović Burić.

Pasak M. Navickienės, pirmininkaudama Lietuva dės visas pastangas, kad būtų ginamos demokratinės vertybės.

„Palaikymas Ukrainai, neabejoju, garsiai skambės viso pirmininkavimo metu, visuose įmanomuose formatuose. Esame įsipareigoję ginti ir saugoti demokratiją. Ir geriausias to įrodymas – būti su Ukraina iki pergalės“, –  pabrėžia M. Navickienė.

Taip pat ministrė atkreipė dėmesį, kad vienas svarbiausių pirmininkavimo akcentų – konferencija dėl Europos socialinės chartijos, kurioje, planuojama, dalyvaus apie 60 ministrų lygio vyriausybėms atstovaujančių delegacijų, ET, tarptautinių organizacijų, socialinių partnerių, pilietinės visuomenės ir akademinės bendruomenės atstovai – iš viso apie 300 dalyvių.

„Surengti tokią Konferenciją buvo pasiūlyta ketvirtajame ET viršūnių susitikime Reikjavike pernai gegužę ir Lietuva yra pirmoji ET valstybė narė, sutikusi tai įgyvendinti. Pagrindinis Konferencijos tikslas – siekiant socialinio teisingumo, kuris yra labai svarbus demokratiniam stabilumui ir saugumui Europoje, paspartinti valstybių narių įsipareigojimų pagal Europos socialinę chartiją įgyvendinimą“, – sako ministrė.

Konferencijoje numatoma aptarti reformų procesą Europos socialinės chartijos sistemos ir socialinių teisių veiksmingumui Europoje gerinti, išreikšti politinę paramą socialinių teisių įgyvendinimui, taip pat apsvarstyti būdus, kaip toliau didinti Europos socialinės chartijos aktualumą ir stiprinti jos sistemą. Ministrai priims politinę deklaraciją, kuri bus žinoma kaip Vilniaus deklaracija.

Susitikimo su ET generaline sekretore metu aptarti ir lyčių lygybės klausimai. Gegužės 30 d. Strasbūre Socialinės apsaugos ir darbo ministerija prisidės rengiant dar vieną svarbų Lietuvos pirmininkavimo ET Ministrų Komitetui renginį – konferenciją naujai 2024–2029 m. ET lyčių lygybės strategijai pristatyti.

Be to, susitikime aptartas ir bendros paramos nuo Rusijos agresijos karo besiginančiai Ukrainai stiprinimas, Lietuvos parama Ukrainos pabėgėlių bendruomenei, ypač vaikams ir Ukrainos vaikų, neteisėtai perkeltų ir (arba) įvaikintų Rusijoje, okupuotose teritorijose ar Baltarusijoje, grąžinimas.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Pasidalink šiuo turiniu