Viceministras sulaukė daug klausimų dėl kraštovaizdžio elementų deklaravimo

m. navickienė: aktyvesnis bendradarbiavimas su nvo reiškia didesnį institucinės globos pertvarkos pagreitį

Balandžio 11 d. į susitikimą su Rokiškio rajono ūkininkais atvyko žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis.

Gausiai susirinkusius ūkininkus pirmiausia pasveikino laikinai Rokiškio rajono mero pareigas einantis tarybos narys, Aplinkosaugos ir kaimo plėtros komiteto pirmininkas Vytautas Saulis, išreiškęs viltį, kad žemdirbiai susitikime išgirs jiems naudingos informacijos aktualiausiais klausimais.

Viceministras E. Giedraitis ūkininkus supažindino su geros agrarinės ir aplinkosaugos žemės būklės (GAAB) naujienomis ir reikalavimais.

Susitikime buvo aptarti daugiamečių pievų atkūrimo klausimai, kurie išspręsti ūkininkų naudai, todėl, pasak viceministro dar bent 2-3 metu ši problema neturėtų iškilti. Taip pat kalbėta apie šlapynių ir durpžemių, paviršinių vandens telkinių apsaugą ir apsaugines juostas iki jų, aptarta šlaitų, dirvos apsauga, augalų kaita, kai ta pati kultūra tame pačiame plote gali būti sėjama tik du metus iš eilės, išskyrus kukurūzus, kurie ten pat augti gali trejus metus.

Daugiausia klausimų ūkininkams kilo dėl naujovės Lietuvoje – kraštovaizdžio elementų deklaravimo ir su tuo susijusių išmokų. Žemės ūkio viceministras teigė, kad nesusipratimų būta, tačiau didžioji jų dalis bus išspręsta ūkininkų naudai, deja, bus atvejų, kurie, pasak viceministro, laimingos pabaigos neturės.

Šaltinis: rokiskis.lt

Žyma:
Pasidalink šiuo turiniu