XVII Rokiškio klasikinės muzikos festivalis | liepos 10-18 dienomis

Ilzenbergo dvaro parką-muziejų drąsiai galima vadinti šiaurietiška Arkadija. Šis pavadinimas, įkvėptas romantiškųjų parkų tradicijų, perteikia nostalgijos kupiną kraštovaizdį ir civilizacijos ydų nepaliestą idilę. Dvare pasitelkiant architektūrinius ir gamtos elementus, suformuotos net devynios skirtingos erdvės: Meilė, Didingumas, Paslaptingumas, Prakilnumas, Išmintis, Svajonė, Idilija, Džiaugsmas ir Pakilumas. Planuojama, kad greitai šias erdves ir nuostabaus grožio dvaro apylinkes bus galima pamatyti iš visiškai naujos perspektyvos – apžvalgos bokšto.

Apžvalgos Bokštas: Skulptūriškas Akcentas

Ilzenbergo dvaras jau dvylika metų intensyviai tvarkomas ir prižiūrimas. Baigus apželdinimo darbus, pastebėta, kad teritorija ypatingai gražiai atrodo iš paukščio skrydžio. Todėl buvo nuspręsta statyti apžvalgos bokštą, nuo kurio atsivertų kvapą gniaužianti panorama. Dvaro paskelbus konkursą, savo projektus pateikė septyni architektai. Kompetentinga komisija, sudaryta iš įvairių sričių specialistų, pergalės vertą projektu pripažino Povilo Žakausko (architektūros studija HEIMA) darbą.

Pasak architekto P. Žakausko, apžvalgos bokštas bus statomas ant šlaito prie ežero, todėl vertikalus bokštas netiktų. Nuspręsta sukurti laiptus, kylančius į dangų, kurie tarsi skulptūra darniai įsilies į dvarvietės kontekstą. Šis bokštas taps ne tik apžvalgos aikštele, bet ir skulptūriniu akcentu, papildančiu Ilzenbergo dvaro skulptūrų parką ir kalvystės dirbinius.

Laiptai Į Dangų: Unikalus Apžvalgos Bokštas

„Įprastai dvarų laiptai būna platūs ir didingi, o vėliau siaurėja – nukreipdami žmones link įėjimo. Šį motyvą pasiskolinome ir mes – apžvalgos bokšto apačioje laiptai bus platūs, atspindės didybę, o žmonės galės prisėsti ir pasiilsėti,“ – sako architektas P. Žakauskas. Laiptai, siaurėjantys kylant aukštyn, leis mėgautis nuostabiais dvaro ir gamtos vaizdais.

Nepaprasto Grožio Panorama

Lietuvoje apžvalgos bokštai nėra naujovė – šiuo metu jų yra daugiau nei 30. Jie populiarūs tarp keliautojų ir dažnai tampa pagrindiniais kelionių objektais. Ilzenbergo dvaro apžvalgos bokštas išsiskirs netradiciniu siluetu ir taps nauju traukos objektu, pritraukiančiu keliautojus iš Lietuvos ir užsienio.

Nuo apžvalgos aikštelės atsivers Ilzenbergo dvaro rūmai, pagalbiniai pastatai, ūkis, vynuogynas, parkas, apylinkių miškai bei Apvalaso ir Ilgio ežerai. Tolumoje spindės Latvijos horizontai, nes Ilzenbergo dvaras yra šalia pasienio. Nauja perspektyva leis geriau pažinti dvaro architektūrą ir gamtos ansamblį, o apžvalgos bokštas taps dar viena priežastimi aplankyti šį nuostabų kampelį.

Informacija Lankytojams

Planuojama, kad apžvalgos bokštas bus užbaigtas ir atidarytas lankytojams netrukus. Tai bus puiki vieta pasimėgauti nuostabiais vaizdais ir atrasti Ilzenbergo dvaro grožį iš naujo kampo. Sekite naujienas Ilzenbergo dvaro interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose, kad nepraleistumėte atidarymo šventės!

Ilzenbergo dvaro parkas-muziejus kviečia į naują lėto poilsio ir harmonijos kampelį – ateikite ir patirkite šiaurietišką Arkadiją savo akimis!

Pasidalink šiuo turiniu