40-ąjį kartą įteiktos Lietuvos profesionalių teatrų festivalio premijos

Jubiliejinis festivalis Rokiškyje dovanojo emocijas ir puikų laiką ne tik žiūrovams, bet ir suteikė kūrybos džiaugsmo bei patirčių festivalio dalyviams. Dosnų teatriniais įvykiais laiką vainikavo apdovanojimų ceremonija: paskelbti festivalio nugalėtojai tradicinėse devyniose kategorijose. Jubiliejinio festivalio metu geriausio spektaklio premija įteikta Nacionalinio Kauno dramos teatro spektakliui „Kai mes būsim jauni“ ir jo režisieriui Aleksandrui Špilevojui, rašoma organizatorių pranešime.

„Labai malonu gauti geriausio spektaklio apdovanojimą festivalyje, kuriame buvo parodyta tiek daug stiprių spektaklių iš visos Lietuvos. Šiemet „Fortūnos“ apdovanojimą Kaune už spektaklį „Kai mes būsim jauni“ pelnė visa mūsų kūrybinė komanda, vėliau auksiniu scenos kryžiumi buvo apdovanotos spektaklio aktorės. Ir štai galiausiai apdovanojimą gavo pats spektaklis. Džiugu, kai yra apdovanojamas būtent kūrinys, nes juk dėl jo atsiradimo ir dirbame taip nuoširdžiai ir taip uoliai. Ypatingus linkėjimus siunčiu mūsų spektaklio šviesų dailininkui Vladimirui Šerstabojevui, nuo pat pirmos repeticijos patikėjusiam šio kūrinio sėkme! Ir dėkoju visiems teatro geną puoselėjantiems rokiškėnams!“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė A. Špilevoj.

Geriausio moters vaidmens premija įteikta Dianai Kamarauskaitei už sukurtą Džesės vaidmenį Keistuolių teatro spektaklyje „Labanakt, mama“. „Dėkoju už didžiulį palaikymą, man tai labai svarbu,“ – nuo scenos dėkojo D. Kamarauskaitė.

Režisierius ir dramaturgas Justas Tertelis tapo geriausiu vyro vaidmens atlikėju už vidutinio aktoriaus vaidmenį teatro „Atviras ratas“ savo sukurtame spektaklyje „PRAeis“. „Ne pirmą kartą Rokiškyje esu apdovanotas, o dabar vėl iš naujo tas džiaugsmas“, – kalbėjo aktorius.

Už vaidmenį Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklyje „Skraidantis Travolta“ įvertintas aktorius Severinas Norgaila. Jis pelnė geriausio nepagrindinio aktoriaus apdovanojimą.

Tradiciškai dalis premijų skirtos vaikiškų spektaklių kūrėjams. Pagrindinis prizas už geriausią spektaklį vaikams atiteko Klaipėdos lėlių teatro spektakliui „Tunelis“, o jaunųjų žiūrovų prizas atiteko šokio teatrui Dansema už spektaklį „Neregėtas pasaulis“.

Žiūrovų prizas atiteko Kauno valstybinio muzikinio teatro miuziklui „Aida“, režisierius Vytenis Pauliukaitis. Specialus žiuri prizas įteiktas urbanistinio šokio teatrui „Low Air“ spektakliui „me two / Savoj krūvoj”, kurio dramaturgija (režisierius Jonas Tertelis, choreografė Airida Gudaitė) paremta grupės jaunų šokėjų asmeninėmis patirtimis. Geriausia spektaklio scenografija įvertintas Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Būti Alisa“, režisierius Didier Girauldon, scenografė Renata Valčik.

Festivalio uždarymo metu pristatytas leidinys, dedikuotas festivaliui, skaičiuojančiam jau keturias dešimtis metų. Pagrindinis leidinio rengėjų sumanymas – atskleisti festivalio įvairovę: koks jis buvo, yra, bus. Tai ir festivalio istorija, ir esamojo momento įvykiai, ir nuoroda į ateities festivalius. Šis leidinys taps vedliu ir pirmą kartą į festivalį atvykusiam žiūrovui, ir aktoriui, ir Rokiškio miesto svečiui.

Pilną straipsnį skaitykite: LRT.lt

Pasidalink šiuo turiniu